Корзина покупок0
Сумма 0 грн.
Знижка 0%

Туя в горщику на вулиці, квартирі або будинку - посадка і догляд взимку

Вибір сорту

Як правило, ростуть в ряд туї сідають для формування живоплоту, але тую західну також можна вирощувати окремо в контейнерах. Для цього можна використовувати такі компактні сорти, як «Смарагд», «Санкіст», «Міккі», і інші різновиди туї Smaragd, а також для це підходять всі карликові сорти туй, ці привабливі рослини озеленять будь-яке приміщення відкриту площадку, терасу або будуть служити оригінальним фокусом в саду.

Смарагдово-зелена Американська туя західна або "білий кедр", також відома як "Смарагд", може досягати зрілої висоти 5-6 м при виростанні в грунті. Тим не менш, ви можете виростити її в контейнері і тримати його в невеликих розмірах з регулярним весняним обрізанням.



Догляд за туями в горщику

Туя в горщику взимку які небезпеки і що потрібно робити

• Оскільки контейнери не достатньо тепло ізолюють кореневу систему рослини, холодна зимова погода може пошкодити або знищити рослину. Тому необхідно подбати про те як рослина перезимує.

• Йдеться про тривалі морози від -10 - 15 С градусів якщо температура вашої зими вище такому витривалому дереву як туя нічого не загрожує навіть в зазвичай не утепленому вазоні.

• Забезпечити легкий полив один раз в два тижні для підтримки легкого зволоження в контейнері. Найбільше занепокоєння викликає літо - не дозволяйте рослинам висихати. Подумайте про краплинну шлангу, щоб забезпечити достатню рівномірну вологість коренів.

• Переносячи вирощені в контейнерах дерева або чагарники у приміщенні їх можна захистити від сильних морозів так само є й інші способи які ми опишемо нижче.




Варіант 1 в приміщенні

Як правильно підготувати тую в горщику до переміщення в закрите приміщення

• Підготовку до перезимівлі в приміщенні необхідно починати вже в кінці осені.

• Намагайтесь, щоб ваш кущ або дерево піддавався впливу сонячних променів на дві-три години менше в день, перемістивши їх в тінисте місце в саду або під навіс.

• Якщо тую перетягнути раптово з яскравого світла в приміщення, де світла не так багато - це заплутає рослину і послабить її.

• Потім після того, як рослина була в повній тіні протягом тижня, вона готова до заселення в неопалюване приміщення для зимівлі.

• Перед тим, як занести ваші дерева всередину, обробіть їх від будь-яких шкідників і грибків сумішшю з фунгіциду "Скор" + препарат від шкідників "Актеллік", і додайте 5-10 см шар мульчі в грунт.


Умови утримання в приміщення взимку

• Сенс того, щоб розмістити туї в закритому приміщенні, полягає в тому, щоб запобігти замерзанню коренів, тому ні повинно бути ніякого підігріву достатньо природної температури інакше тепле повітря може розбудити тую.

• Ідеальний будинок для ваших туй в вазонах це закрите неопалюване приміщення таке як гараж, сарай, лоджія, веранда або теплиця без обігріву. Вам не потрібно забезпечувати пряме сонячне світло, але слід уникати приміщення з повною темрявою.

• Поливати рослину тільки в тому випадку, якщо грунт стає сухим на глибину від 5 до 10 см. Оскільки рослини в основному не діють, їм не потрібно багато води, а надлишок вологи буде сприяти зростанню шкідливих грибків.


Повернення на вулицю

• Як тільки небезпека замерзання пройшла і температура вночі перевищила +4,4 градуса за Цельсієм, ви можете почати процес загартовування рослини готуючи її до вулиці.

• Протягом наступних двох тижнів виставте тую в контейнері на відкрите повітря в затінене місце.

• Потім протягом тижня виставити на напів-тіньовий простір серед інших дерев і тільки потім розміщувати тую в горщику на сонці або півтіні в звичайній її локації.


Варіант 2 на вулиці:

Туя в горщику на вулиці може перенести сувору зиму тільки за таких умов:

Варіанти зимівлі

• Зрушити усі туї в горщиках в одне місце щільно одна до одної і засипати по периметру тирсою або іншим ізоляційним подібним матеріалом - солома, щепа, кора і обробити все фунгіцидом, в тому числі і утеплювач який ви будете використовувати, це досить ефективний спосіб зимування туї в горщику на вулиці.

• Утеплити кожен контейнер мішковиною або деревом, так само можна придбати дерев'яні декоративні ящики які встановлюються на контейнер і таким чином утеплюють його взимку і відтинають сонячне тепло влітку.

• Так само ви можете використовувати дерев'яні контейнери або керамічні для туї які самі по собі не є холодними і підвищують опірність морозам.

• Один з варіантів - закопати контейнер з рослиною. У будь-якому випадку навколишня садові грунт забезпечує природну ізоляцію коренів дерев. Але якщо ваш регіон отримує тільки кілька днів морозної погоди, можливо, воно не варте того, щоб закопувати рослину.



Посадка туї в горщик

Крок 1

Виберіть горщик 10-20 літрів для внутрішньої локалізації, і 40-80 л. і більше для вулиці з шириною і висотою, рівній 2/3 висоти рослини і має дренажні отвори в нижній частині. Переконайтеся, що контейнери, які ви розглядаєте, мають ширину не менше 50 см (20 дюймів) і глибину 50 см, оскільки смарагдові кедри утворюють дуже щільну і волокнисту кореневу систему, яка вимагає такої кількості простору.

Хороший дренаж дуже важливий. Використовуйте пластиковий, дерев'яний або керамічний контейнер, або комбінований, якщо у вас жаркий клімат а з подачею води можуть виникнути проблеми, вони будуть тримати грунт вологою довше.



Використовуйте глиняний контейнер, коли погода волога і дощі часто пере заливають грунт; глина пориста і дозволяє волозі швидше випаровуватися.



Крок 2

Заповніть горщик готовим грунтом для хвойних рослин ph 5.0 - 6.0 або створіть свою власну, змішавши 1 частина стерилізованої суглинистого грунту, 1 частина сфагнового торфу і 1 частина грубого будівельного піску, перліту або вермикуліту. Не використовуйте садовий грунт.



Крок 3

Чим підгодовувати тую? Дуже легкий і зручний, а головне ефективний варіант який знімає з вас головний біль, це нове покоління розумного добрива Mivena для хвойних рослин в горщиках або контейнерах, комплексний склад який містять гранули виділяється протягом 4-6 місяців що підтримує оптимальний рівень ph грунту, забезпечує її живильними речовинами і мікроелементами, необхідними рослині в вегетаційний період. Стимулює формування імунітету у рослин, а вам протягом одного року не потрібно думати чим удобрювати тую, і лише внести нову порцію в березні-квітні наступного року.




Крок 4

Полити грунтову суміш перед посадкою туї і ще раз після посадки, щоб допомогти осісти грунту навколо коренів. Продовжуйте поливати рослину вранці, один або два рази на тиждень по мірі необхідності, щоб підтримувати злегка вологий грунт. Чи не поливайте його так сильно, щоб грунт став рідким. Помістіть горщик на піддон для підтримки зволоження кореневої системи.


Крок 5

Помістіть кущ або дерево в сонячне або частково затінене місце. Пряме ранкове і вечірнє сонце з полуденної півтінню ідеально в жаркому кліматі. І шість-вісім годин прямого сонячного світла протягом дня в помірному або холодному кліматі.


Крок 7

Пересаджувати свої смарагдово-зелені дерева кожні 2-3 роки. При необхідності збільште розмір контейнера, щоб підтримувати співвідношення розміру горщика до висоти рослини 2/3.


Туя в квартирі або будинку - правила розміщення.

Дуже часто виникає таке бажання озеленити житлове приміщення і зробити це за допомогою туй до того ж виділення фітонцидів які знаходяться в хвої туї позитивно впливають на повітря у вашій кімнаті очищаючи його. Але, як правило, виникає питання на скільки це можливо і чи не зашкодить це зеленому вихованцеві. Можна сказати що можливо, але є деякі обов'язкові умови:

• Посадка туї в горщик для розташування в домашніх умовах точно така ж як і для вуличної.

• Розташовуватися повинно бути в максимально освітлених місцях.

• У будинку туя може знаходиться з квітня по жовтень.

• З листопада по березень в обов'язковому порядку тую переносимо на балкон, лоджію, сарай, гараж, веранду, щоб дати їй перезимувати в холодному неопалюваному приміщенні, не підійде повністю темний простір як мінімум 30 відсотків освітлення повинно бути присутнім.

• Кращим засобом добрива буде весняне внесення пролонгованих хедж-добрив, які забезпечать постійне харчування протягом чотирьох або шести місяців, для цього ідеально підходить розумне добриво Mivena для хвойних.



Топ продажів

Mivena Granusol WSF 11-06-18 підгодівля для лохини влітку (червень, липень, серпень)

Призначення: універсальне для лохиниФорма: водорозчинне

Ціна: 205 грн

- +

Mivena Field-Cote 23-5-12 добриво для хвойних

Призначення: для хвойних, огірків, вічнозелених, яблунь, білокачанної і червоної капустиФорма: гранули в біооболонці

Ціна: 300 грн

- +

Сопутствующие Товары

Туя західна Даніка (Danica)

Зріст: 0,6 мФорма крони: кулястаКолір крони: зелена

Ціна: 185 грн

- +

Туя західна Смарагд (Smaragd)

Зріст: 6 мФорма крони: колоновиднаКолір крони: зелена

Ціна: 185-450 грн

Туя західна Брабант (Brabant)

Зріст: 7 мФорма крони: колоновиднаКолір крони: зелена

Ціна: 185-450 грн

Mivena Horti-Cote Plus 15-6-12 добриво для рослин в горщиках контейнерах

Призначення: універсальне для рослин в горщиках або контейнерахФорма: гранули в біооболонці

Ціна: 350 грн

- +

Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо