Корзина покупок0
Сумма 0 грн.
Знижка 0%

Лохина Река

Лохина "Река" (Vaccinium corymbosum x 'Reka') - один з найбільш високоврожайних високорослих кущів лохини, а також один з найбільш витривалих. Ягоди дуже ранньостиглі. "Река" продукує велику кількість смачних плодів від середнього до великого розміру.

Виведена в рамках проекту з отримання нових сортів в Новій Зеландії, реалізований персоналом дослідної станції «Руакура» (Ruakura) в особі П. Бейтс і А. Д. Дрейпер, були схрещені шляхом перезапилення наступних американських випробовуваних селекцій (Earliblue x Ashworth) x Bluecrop і потім були відібрані з численних зразків саджанців, найбільш комерційно вигідним дали назву «Reka», сорт вперше надійшов на агроринок в 1989 році. Правовласник - Maftech North Ruakura Agricultural Research Centre, Нова Зеландія, Гамільтон. Патент виданий в 1986-му році.


Сама невибаглива і врожайна лохина сорт Река - опис, відгуки, характеристика, фото, поради по догляду

Кущ
Має велике значення позначити що кущ в значній мірі розвивається швидше і виходить на максимальне плодоношення раніше аналогів таких як «Дарроу», «Ерліблу», «Дюк» та ін.. А саджанці лохини «Река» плодоносять через 1 рік після посадки.

Лохина «Река» дуже сильна, рослина з прямостоячею кроною, відноситься до високорослим північним різновидам, дорослий чагарник досягає 182 см у висоту і 121 см в ширину.

Добре адаптується до широкого спектру кліматичних умов і типів грунтів навіть переносить легкий мороз по листю, демонструє хорошу стійкість до спеки і посухи, але, для того щоб розвиватися оптимально необхідна достатня вологість.

Відтворює ранньостиглі ягоди середнього розміру з виключно багатим смаком і приємним ароматом. Найкраще росте в помірному кліматі де загальне зимове зниження температури нижче 7 C становить 45 і більше днів.

Цвіте, в квітні мініатюрними численними білими ніжно-рожевого відтінку квіточками в формі дзвіночків зібраних в довгасті грона - що прекрасно виглядає навесні.

Листя з глянцевою поверхнею темно-зелені зі слабким синюватим відтінком і світлими жилками які виділяються  всі ці характеристики надають чагарнику досить декоративний вигляд. Жорстка структура листя досить стійко поводиться щодо грибкових уражень. У жовтні стають буро-червоними з яскравими червоного кольору кінчиками.Ягоди

"Reka" - це дуже ароматні ягоди з витриманим солодко-кислотним балансом з високим вмістом біофлаваноїдів, багатим смаком і щільною м'якоттю, приємною шкірою з хрусткою скоринкою.

Довгі грона розкішних ягід досить міцні, щоб витримати вплив вітру і дощу, а також процес збору врожаю.

Плоди красивого темно-синього кольору навіть темніше ніж "Пуру" або "Нуї", але при цьому тверді і добре обробляються, придатні для зберігання в охолодженому або замороженому вигляді, не втрачаючи аромату.

Під час збору помічено що ягоди на чагарниках лохини Река рівномірно однакового розміру (діаметром - 1,4-1,7 см) і найбільші за 2 см, вагою - 1,5-2 грами.Врожайність

Найврожайніший з високорослих сортів і може досягати 6-9 кг з кожної рослини.

Дозрівання

Рання, для південних регіонів України - в першій декаді червня, для північних в другій. Наприклад перші плоди "Reka" дозрівають в один час з "Дюком".

Морозостійкість

Відповідає "Bluecrop" це близько від -34 до -29 C. Відповідні зони для вирощування - 4-8 USDA.

Стійкість

Лохину "Река" турбує дуже мало шкідників і хвороб тому легко зрозуміти, чому вона так популярна.

Ландшафт

Віддає перевагу відкрите сонце, а не часткове затінення.

Не поступаючись за якістю врожаю, "Reka" також є винятковим чагарником з декоративними елементами для вашого ландшафту.

Восени листя стає бордово-червоними. Це дуже впадає в очі на фоні червоної деревини і додає пейзажної привабливості до вашої ділянки.

Восени "Річка" продемонструє свої красиві бордові стебла, завдяки чому її легко помітити в зимові місяці.


Характеристика

Загальний опис: листопадний прямостоячий, сильний чагарник з бордово-червоним листям восени, що досягає у висоту до 182 см, швидко росте, має рясні врожаї, менше вимагає уваги навіть ніж "Блюкроп".

Листя: навесні синьо-зелений, влітку синьо-зелений, оранжево-червоний восени.

Походження: Нова Зеландія

Тип: північний, високорослий.

Плоди: рівної величини до 1,5-1,8 см, і найбільші до 2 см, солодкі, щільні, темно-сині, містять високий рівень нутрицевтиков, речовини, корисної для здоров'я людини!

Положення: сонячне місце, інтервал для посадки саджанців (1,2-1,5 м).

Висота: дорослий кущ до 182 см.

Час дозрівання: рання, початок з 10 червня.

Врожайність: дуже хороша і може постійно складати від 3,6-5,4 кг і іноді до 6,7 кг.

Вимоги / вирощування: Самий невибагливий вид лохини з усіх, рекомендується для початківців садівників! Головна вимога - проникний, легкий ґрунт на основі верхового торфу, з кислотністю pH 4,5-4,8 ph, злегка вологий.


Запилювачі для "Река"

Висаджувати не обов'язково тому що Река досить продуктивна при самозапиленні, але для збільшення врожаю враховуйте кліматичну придатність, період дозрівання і розмір плодів і включіть як мінімум два різних сорти для перехресного запилення і плодоношення (підійдуть будь-які два куща північної високорослої лохини, незалежно від часу дозрівання).

• Bluecrop (Блюкроп)
• Bluejay (Блюджей)
• Bonus (Бонус)
• Blueray (Блюрей)
• Brigitta Blue (Бригіта Блю)
• Chanticleer (Чантіклер)
• Darrow (Дарроу)
• Denise (Денис)
• Draper (Драпер)

• Duke (Дюк)
• Earliblue (Ерліблю)
• Hannah's Choice (Ханас Чойс)
• Legacy (Легасі)
• Liberty (Ліберті)
• Osorno (Озорно)
• Spartan (Спартан)
• Titanium (Титаниум)
• Toro (Торо)


Поради з вирощування

Цей сорт підходить для вирощування в контейнерах. Садіть в кислу, збагаченний гумусом субстрат для рододендронів азалій та інших вересових, розташування на повному сонці або в напівтіні.

Посадка  (Детально в статті "Посадка лохини восени навесні або влітку")

Де садити

Виберіть місце, де коріння будуть розростатися, а гілки - вільно рости. Розмістіть саджанець досить далеко від фундаментів, стін і фасадів будівель, щоб зростаючи листя не захаращувала видимість. Подумайте, чи не будуть кущі блокувати доступ до вікон або заважати до доступу на дах, ліній електропередач або інших комунікацій.

Підготовка ґрунту

Щоб підготувати посадковий майданчик, викопайте яму глибиною 40 см, довжиною і шириною - 60 см стінки ями бажано ізолювати від загального середовища (агротканиною, агроволокном або ландшафтною тканиною), якщо вирощувати в горщиках оптимальний обсяг - від 40 до 100 літрів.
Засипте суміш яка складається: з 60% кислого торфу, піску - 10%, соснової кори або голок - 30%, отриманий субстрат повинен мати pH не менше - 4,5-4,8 допустимий максимум 5,5.

Пересадка

Щоб пересадити, вийміть саджанець з контейнера, обережно обхопіть його, потім нахиліть в сторону і постукайте по зовнішній стороні горщика, щоб коренева система звільнилася, поки кому не вийде з горщика плавно. Ємність також можна зняти, акуратно розрізавши її збоку.

Встановіть посадковий матеріал в лунку. Якщо кореневий кому обгорнутий тканиною з мішковини, його необхідно видалити.

Поглибить ком на кілька сантиметрів, також потрібно ущільнити грунт навколо нього.

Добре полийте, потім додайте шар мульчі товщиною (7-10 см), такий, як подрібнена кора, хвоя, на область посадки.

Коли висаджувати

Навесні або на початку осені, щоб дати для лохини кращий старт, також якщо саджанці із закритою кореневою системою їх можна посадити з березня по листопад, і навіть в грудні якщо для цього дозволяють погодні умови.

Полив

Варто врахувати що "Река" більш терпима до перезволоження грунту, ніж багато інших сортів це дозволяє її вирощувати навіть в областях з підвищеною вологою погодою.

Залежно від кількості опадів нові кущики необхідно поливати 2-3 рази в тиждень до повного закріплення, протягом першого вегетаційного періоду.
Оптимально повільне виділення води тривалістю в одну годину.

Під час жарких періодів краще ретельно замочувати землю на глибину до (20 см), краще один раз в декілька днів, ніж поливати щодня. Глибокий полив сприяє проростанню коренів глибше, в результаті чого рослина стає більш міцною стійкою до посухи.

Проводьте моніторинг вологості грунту, пальцем або ручним шпателем, викопайте невелику ямку і огляньте, якщо шар товщиною (5-10 см) висох, однозначно пора полити.

Слідкуйте за щойно посадженими кущиками протягом перших двох років, щоб переконатися, що вони отримують необхідну їм вологу.

Внесення добрив

Підгодовуйте навесні, коли лохина починають зростати.
Добриво для лохини Mivena пролонгованої дії, воно ж є комплексним, діє від 4 до 6 місяців насичуючи грунт усіма необхідними поживними речовинами, вноситься з 15 квітня.

Внесення наступних формул

Варіант No1: Mivena Field-Cote CRF 20 + 05 + 20 + 2MgO + Te 4M - (внести гранули в прикореневу зону куща під мульчу);

Варіант No2: Якщо потрібне додаткове підкислення в якості основного добрива можна застосувати наступну формулу з триоксидом сірки в складі (підкислювач) - 27% - Mivena Field-Cote CRF 12-5-28 + 2MgO + Te 6M;

Більш докладно про підгодівлі лохини в перебігу всього повного вегетаційного періоду можна вивчити в нашій статті - "Чим удобрювати лохину".Обрізка

Може знадобитися для видалення мертвих гілок, стимулювання більш густого зростання, збільшення або скорочення кількості квітів або формування розміру і форми чагарнику.

Мертві гілки слід видаляти впритул до стовбура, врівень з корою. Щоб контролювати розмір або форму крони, надрізи слід робити трохи вище листової нирки і під невеликим кутом. Цей бутон буде тим місцем, де проростуть новенькі пагони.

При обрізанні завжди використовуйте гострі чисті інструменти. Залежно від роботи є безліч інструментів. Ручні ножиці, секатори й сучкорізи ідеально застосувати для більшості чагарників.Застосування

• Фрукти корисні для консервування;
• Заморожування;
• Їжа в свіжому вигляді;
• Пироги коблери;Лохина Река відгуки любителів і професіоналів

Позитивні

• "Reka" легко збирати механічно, для великого виробництва це продуктивніше і економніше, а ранній сезон і надійні врожаї сезон за сезоном гарантують привабливий продукт для ринку.

• Витривалий і плідний - активно зростає при меншій увазі порівняно з іншими різновидами лохини.

• Адаптується до різних грунтів і клімату.

• Гарне самозапліднення.

• Стійкість до спекотної і посушливої ​​погоди, і перезволоження.

• Річка лохина високорослая - робоча конячка раннього сезону володіє відмінними ринковими характеристиками. Легко вирощувати і обрізати, менш вимоглива до грунту і кислотності чим інші різновиди, такі як "Duke" і "Draper" і інші.

• Reka продовжує набирати популярність завдяки своїй здатності зберігати твердість і цілісність навіть в умовах механічного збирання врожаю.

• Що стосується роздрібної торгівлі, "Reka" незмінно перевершує інші види чорниці через її ідеально насиченого смаку і здатності добре рости практично в будь-яких умовах.

Негативні

• Часто потрібна обрізка, унаслідок сильної завантаженості плодами.

• У сезон з врожайним перевантаженням, плоди в деякій мірі втрачають солодкість, і в загальній масі стають дрібніше, але з роками вирощування садівник знає скільки потрібно залишати плодоносних бруньок для ідеально якості.


Саджанці лохини Река

Якщо цей сорт Река вам придивився, посадковий матеріал є в наявності в нашому інтернет магазині Kust.ua, переходьте, щоб ознайомитись з фото ціною вибрати та купити саджанці лохини Река у горщиках, у наявності - 2, 3, 4, літні та 5-6 літні, кущі.

Рекомендується купувати саджанці тільки із закритою кореневою системою, а саме (пластиковий горщик або контейнер), оскільки кореневища лохини досить ніжні і реалізація рослин з відкритим коренем може суттєво знизити приживаність.Поділіться особистим досвідом вирощування лохини Бонус в ваших умовах, це буде дуже корисно для інших читачів, заздалегідь дякую всім, всім тільки кращих врожаїв!.


Топ продажів

Сопутствующие Товары

Лохина Река (Reka) швидкозростаюча

Дозрівання: 10 - 31 липняЦвітіння: березеньквітеньВрожайність: 8 кг

Ціна: 110-650 грн

Mivena Field-Cote CRF 20-05-20 добриво для лохини, весняне

Призначення: для лохиниФорма: гранули в біооболонці

Ціна: 245 грн

- +

Mivena Granusol WSF 11-06-18 підгодівля для лохини влітку (червень, липень, серпень)

Призначення: універсальне для лохиниФорма: водорозчинне

Ціна: 205 грн

- +

Mivena Granusol WSF 10-10-30 осіння підгодівля лохини і ягідних культур

Призначення: полуниця і плодово-ягідні рослиниФорма: водорозчинне

Ціна: 255 грн

- +

Похожие статьи

Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо