Корзина покупок0
Сумма 0 грн.
Знижка 0%

Лохина Торо

Сорт лохини Торо - ботанічна назва Vaccinium corymbosum 'Toro', відноситься до різновиду північної лохини високорослої. Був створений в 1987 на замовлення Міністерства сільського господарства США в рамках програми з розвитку нових селекцій, роботи проводилися селекціонерами А. Драпер, Дж. Галлетті, Д., в результаті гібридизації наступних видів "Earlyblue" x "Ivanhoe", отриманий сорт "Торо" генетично близький до "Дюк" а за характеристиками дуже схожий на "Блюкроп". Підходить як для приватного так і для промислового вирощування, ягідки досить великі, кущі потужні, середнього терміну дозрівання.


Золота середина, стабільна в усіх відношеннях лохина "Торо" - опис сорту, відгуки садівників, характеристика, фото, поради з догляду та вирощування


Опис

Кущ
Крона густа і вертикальна, з прямою "кущистою" формою. У перші роки чагарники виглядають вбраними і пускають потужні поодинокі пагони, з віком крона згущується.

Розміри - досягне висотою 1,8 м, і шириною до 1,7 м.

Листя великі, плоскі і широкі, нагадують форму серця, темно-зелені влітку, бронзового відтінку навесні, восени стають яскраво-червоними.

У листопаді стебла червоніють, і залишаються привабливими до початку нового сезону березень-квітень.

Цвіте в квітні крихітними білими суцвіттями яскраво-рожевих дзвіночків з ніжним ароматом, це захоплююче видовище, яке ви будете з нетерпінням чекати кожен рік.Ягода

Дуже великі, візуально здаються ще більше завдяки плескатої формі, середній діаметр 18-20 мм, і найбільші до 24 мм, вагою 2-4 грам, для порівняння це 150 ягід на 0,5 літрів обсягу. Ягоди вкриті світло-блакитним восковим нальотом, дуже смачні і мають гарний вигляд.

Плоди найвищої якості для свіжого вживання, легко збираються з невеликим сухим рубцем, формуються великими чудовими гронами як лоза винограду, величезних, солодких і чудових небесно-блакитних ягід, але слід врахувати великі щільні грона злегка заважають первинноve машинному збору.

М'якоть гарного кольору і щільності. Смак дуже солодкий, добре стиглі ягідки нагадують мармелад, з низьким вмістом кислоти, переможець дегустаційного тесту.

Лохина "Торо" багата на вітамін С, клітковиною і антиоксидантами.Врожайність

Відрізняється рясним стабільним плодоношенням і цим він дуже схожий на "Блюкроп", дозріває приблизно в той же час. Здатний виробляти до 9 кг свіжих ягід щорічно.Дозрівання

Відноситься до середнього сезону, дозрівають рівномірно і готові до зняття в середині літа, тобто 15 липня. Вік першого плодоношення: 1-2 роки після посадки.


Морозостійкість

Підходить для вирощування на всіх широтах України, зони стійкості 7-4 USDA. Нормально переносить зими з крайньою температурою до (- 35) градусів Цельсія.


Стійкість

Плодові бруньки і деревина демонструють стійкість до коливань зимових температур і захворювань.

Це плідний стійкий до хвороб кущик. Витривалий і легко адаптується, це в свою чергу означає більш швидке плодоношення, більш здорову кореневу систему і розвинені гілки.


Ландшафт

Ефектні рослини виглядають чудово, це один з кращих сортів для декоративного оформлення, посадіть кілька штук в ряд, щоб отримати гарний вигляд і міцну невисоку огорожу, посадивши на відстані рядно - 121 -180 см від центру одного куща до центру наступного.

Крім того, ці універсальні рослини можна вирощувати в контейнерах, і вони настільки чарівні, що ви захочете прикрасити ними свою терасу або майданчик для відпочинку.Характеристика

Загальний опис: латинська назва: Vaccinium corymbosum "Toro", листопадний чагарник, сформований з вертикально спрямованих, стовбурових гілок, з сімейства вересових;

Листя: порівняно широке листя, бронзового відтінку навесні, зелені влітку, яскраво-червоні восени;

Походження: США, Канада;

Тип: високорослий північний вид;

Плоди: великі 18-20 мм діаметром, найбільші до 24 мм, вагою 2-4 грам, солодкі чудового аромату;

Положення: на сонці, часткова півтінь, інтервал між саджанцями 1,2-1,8 метра;

Розмір: в зрілому віці 150-182 см у висоту і ширину;

Час дозрівання: середина-кінець липня;

Врожайність: 6-9 кг;

Вимоги / вирощування: не турбують серйозні проблеми зі шкідниками або хворобами. Іноді необхідно відлякування птахів майларовой стрічкою або за допомогою укриття рослини сіткою. Любить мінімум пів дня перебувати на сонці і кислий грунт pH від 4,5 до 5,5 з гарним дренажем.


Запилювачі для лохини Торо

Самозапліднюються! Немає необхідності використовувати запилювачі для "Торо". Однак посадка ще одного сорту лохини високорослої поруч підвищить врожайність.

Підійдуть такі сорти:

• Bluecrop (Блюкроп)

• Bluejay (Блюджей)

• Bonus (Бонус)

• Blueray (Блюрей)

• Brigitta Blue (Бригіта Блю)

• Chanticleer (Чантіклер)

• Darrow (Дарроу)

• Denise (Денис)

• Draper (Драпер)

• Duke (Дюк)

• Earliblue (Ерліблю)

• Hannah's Choice (Ханас Чойс)

• Legacy (Легасі)

• Liberty (Ліберті)

• Osorno (Озорно)

• Spartan (Спартан)

• Titanium (Титаниум)

• Reka (Річка)Їстівні якості

• вживання в свіжому вигляді;
• заморозка;
• ароматизація їжі і напоїв;
• смузі;
• джеми;
• ягідки досить щільні і тверді і витримують процес випічки;Поради з вирощування та догляду

Грунт

Вирощують чагарники лохини "Торо" в кислому, пухкому и легко-проникаючому вологою грунті. Якщо вона утримує воду, і ви бачите калюжі, які залишаються довго, створіть підняту гряду, або влаштуйте достатній дренаж товщиною 15-20 см на дні посадкової ями з піску або битої червоної цегли.

Оптимальний склад грунту для лохини: 60% - верховий торф ph якого становить 3,5-4,5; 30% - мульча у вигляді соснової кори або лісового опаду; 10% - пісок; оптимальна вологість грунту 50-60%;

Експозиція
Лохину Торо можна вирощувати як на відкритому сонці, так і на незначною півтіні. Їм знадобиться як мінімум 4-8 годин сонячного світла в день.

Багато людей вважають, вирощування лохини в контейнерах, - найкращим вибором. І це правда, в закритому середовищі легше підтримувати необхідний рівень pH грунту. Посадіть в контейнери 40-100 літрів для розміщення на балконі або терасі.


Вода
Бажано користуватися дощовою водою. Водопровідна вода зі свердловин і колодязів може бути занадто лужною, тому по можливості використовуйте дощову воду з нейтральним pH, зібрану в дощовий бочці.

Обрізка

В кінці зими, до появи нового приросту, проводиться підрізування до правильної форми. Видаліть гілки які перехрещуються і ростуть усередину крони, для хорошої циркуляції повітря і сонячного світла. Також видаляються слабкі, підмерзлі, надламані і ті що звисають близько до грунту гілочки. Для підняття якості врожаю зріжте гілки з численними відсталими, малого розміру плодовими бутонами. Детально про обрізку кущів лохини.Підживлення

Ранньою весною c 15 квітня ми рекомендуємо удобрювати базовим добривом для кислотолюбивих рослин.

Пролонговане добриво для лохини Mivena, з комплексним складом, діє від 4 до 6 місяців підживлює грунт усіма необхідними елементами живлення.

Внесення таких формул:

Варіант No1: Mivena Field-Cote CRF 20 + 05 + 20 + 2MgO + Te 4M - (підтримує кислотність вашого грунту);

Варіант No2: Якщо потрібне додаткове підкислення в якості основного добрива можна застосувати наступну формулу з триоксидом сірки в складі ( "підкислювач") - 27% - Mivena Field-Cote CRF 12-5-28 + 2MgO + Te 6M;

Спосіб внесення: внести гранули в прикореневу зону куща під мульчу.

Дозування: 2-х річна - 10 грам, 3-х річна - 20 грам, 4-х річна - 35-40 грам, 5-7 і більше років - 50-70 грам на один кущ;

Більш докладно про підгодівлю лохини впродовж повного вегетаційного періоду можна вивчати в нашій статті - "Чим удобрювати лохину".Лохина Торо - відгуки від комерційних і приватних "голубічників"

Позитивні

• Стабільна прибутковість;
• Легкий збір;
• Висока продуктивність за рахунок рясних врожаїв;
• Видатний смак, ефектні ягідки виглядають переконливо через їх оригінальну плескату форму аналогічну сорту "Патріот";
• Відмінне зберігання плодів;
• Може вирощуватися як контейнерна культура для невеликих садів;
• Витривалий і менш вимогливий до обрізки в порівнянні з іншими різновидами;

Негативні

• Дозрівання відбувається одночасно з безліччю інших сортів;


Саджанці лохини Торо

У лохини неглибока коренева система, тому перевагу краще віддати саджанцям у горщиках з великою кількістю дренажних отворів, заповненного ґрунтом, призначеним для кислолюбних рослин. Такий тип посадкового матеріалу легко переносить транспортування і має високий рівень приживання.

Також можна висаджувати, рослини від 1 до 5 років - непоганий вибір. Якщо купити - 3-4-річні або 5-річні саджанці лохини Торо в горщиках ягоди вже можна буде спробувати в перший рік вирощування.

Якщо ви, все ж таки вирішили посадити лохину Торо, купити її можна в нашому інтернет магазині Kust.ua в наявності рослини тільки в контейнерах, актуальні фото саджанців та ціни.Поділіться особистим досвідом вирощування лохини Бонус в ваших умовах, це буде дуже корисно для інших читачів, заздалегідь дякую всім, всім тільки кращих врожаїв!.


Топ продажів

Сопутствующие Товары

Лохина Торо (Toro)

Дозрівання: с 20 липнядо 20 серпняЦвітіння: березеньквітеньВрожайність: 9 кг

Ціна: 110-220 грн

Mivena Field-Cote CRF 20-05-20 добриво для лохини, весняне

Призначення: для лохиниФорма: гранули в біооболонці

Ціна: 245 грн

- +

Mivena Granusol WSF 11-06-18 підгодівля для лохини влітку (червень, липень, серпень)

Призначення: універсальне для лохиниФорма: водорозчинне

Ціна: 205 грн

- +

Mivena Granusol WSF 10-10-30 осіння підгодівля лохини і ягідних культур

Призначення: полуниця і плодово-ягідні рослиниФорма: водорозчинне

Ціна: 255 грн

- +

Похожие статьи

Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо