Корзина покупок0
Сумма 0 грн.
Знижка 0%

Лохина Дюк

Високоросла лохина "Дюк" - виведена в Уеймуті, штат Нью-Джерсі, в особі досвідчених селекціонерів - А. Дрейпер, Дж. Галлетті, Дж. Єленкович, Н. Ворсу. Шляхом перезапилення наступних з випробовуваних зразків іменованих як G-100 (Айвенго × Ерліблю) × 192-8 [(Берклі × Ерліблю) × (Ковілл × Атлантика)], відібраний екземпляр в 1972 р назвали G-354, продемонстрував, ягоди з м'яким смаком, середньо-великого розміру, відрив невеликий і сухий, раннього терміну дозрівання. І вже схвалені і протестовані рослини отримали назву "Дюк" в 1987 році, який через деякий час став номером один, в Нью-Джерсі, одним з найбільших штатів по вирощуванню лохини в Сполучених Штатах Америки.


Рання, велика, легко збирається і вирощується це все лохина Дюк - опис сорту, відгуки, фото, поради з догляду, характеристика.


Опис

Кущ
Сильнорослий, листопадний з вертикальним положенням гілок, стабільно продуктивний, стовбурові пагони численні, кремезні, помірно розгалужені.

Розміри чагарнику "Дюк" в зрілому віці, приблизно до 215 см у висоту з шириною в 122 см.

Має тенденцію бути трохи "лисим" без листя на відстанні до 60 см від землі, що в значній мірі допомагає в боротьбі проти грибкових уражень.
Він росте з середньою швидкістю і в ідеальних умовах може прожити близько 30 років. Гілки можуть опускатися на землю, коли вони завантажені плодами, і можливо для цього буде потрібно використання простої шпалери для опори.

Листя Duke досить велике (до 7,62 - 8,9 см в довжину) блискуче, овальної форми і дуже красивого темно-зеленого кольору. Восени набувають привабливі відтінки жовтого і помаранчевого.

Цвіте гронами з циліндричними кремово-білими квітами в формі дзвіночків, які з'являються пізно в травні після "Уеймут" і "Блюкроп", що допомагає уникнути весняних заморозків, але дозрівання наступає рано.

Гладка жовта кора надає пейзажу цікавий вимір.

"Дюк" як представник північної високорослої лохини, щоб зав'язати плоди, вимагає від 35 до 45 днів холодної погоди з температурою нижче +7 градусів Цельсія.

Рекомендована відстань між саджанцями: 90 - 150 см один від одного.Ягоди

Великі, округлі, світло-блакитні, високої якості, формуються великими гронами, м'якоть тверда і має помітну хрустку текстуру, часто досягають діаметром - 17-20 мм, з чудовим, ніжно солодким смаком і соковитою консистенцією. Відрив дрібний і сухий.

Ягідки відмінно транспортуються і зберігаються в свіжому вигляді, довше ніж більшість інших різновидів лохини.
Зберігають свою величину протягом всього періоду збору, дозрівають рівномірно.Врожайність

Плодоносить рясно, продуктивність кущу до 6,8-9 кг.Дозрівання

Відноситься до раннього сезону вважається одним з перших ранньостиглих видів на рівні з "Нуї" і "Річка" трохи пізніше "Earliblue" і раніше "Chandler", початок достигання починається з 1 по 15 червня. Але на відміну від "Річка" ягідки дозрівають одночасно і врожай буде зібраний в більш короткі терміни.


Морозостійкість

Відповідні кліматичні зони - 7-10. Крім інших переваг так само володіє досить значною холодостійкістю до - (-34.44 C).


Стійкість

"Дюк" має гарну життєздатністю, адаптований для регіонів з підвищеною вологістю, відрізняється хорошою стійкістю до кореневої гнилі фітофтори. Як відомо, є одним з простих в догляді сортів лохини, це відмінний вибір для новачків, на рівні з "Блюкроп", звичайно поступаючись "Річці" по витривалості.


Ландшафт

Його середньорослий чагарниковий силует поєднується з ландшафтом, і може бути урівноважений однією або двома більш дрібними або великими рослинами, або кущами для створення ефективної композиції. Також виходить дуже приваблива і декоративна огорожа!Характеристика

Загальний опис: енергійний чагарник, з прямостоячими кремезними гілками, помірно розгалужений.

Походження: в Уеймуті, штат Нью-Джерсі.

Сорт: північний, високорослий.

Плоди: рівнорозмірні, середньо-великі, діаметром 17-20 мм, високоякісні, транспортабельні, з характерним хрустким ефектом.

Положення: сонце або легка півтінь.

Розміри дорослого куща: висота - 2,15 м, ширина - 1,22 м.

Час плодо-дозрівання: в першій половині червня, іноді кінець травня.

Врожайність: 6-9 кг.

Вимоги: менш вибагливий до рівня кислотності підійде - pH 5,5.


Запилювач для лохини "Дюк"

При посадці завжди розраховуйте не менше 2-х інших кущів лохини північної високорослої. Самозапилюэться, але забезпечить більш високі врожаї з різними сортами лохини поблизу. Спробуйте "Earlierblue", "Bluecrop" і "Liberty" в ролі партнерів по запиленню.


Їстівні якості

• Як свіжа оброблена ягода;
• Приготування різних десертів, коктейлів та інше;
• Випічка;
• Консервація і джеми;
• Зберігання і заморозка;Вирощування і поради по посадці

Де садити

Він абсолютно нетерпимий до міського забруднення, тому краще уникати насаджень в районах мегаполісів. Краще висаджувати саджанці у відносно чистому захищеному місці.

Положення: повне або часткове сонце (рекомендується повне сонце для більш північного клімату і часткове сонце для південних зон).


Грунт

Слід вирощувати в рівномірно вологому, добре дренованому, кислому ґрунті з pH від 4 до 5, з високим вмістом органічних речовин. Не переносить застою води.

Як створити грунт для лохини: в посадкову яму 60 на 60 см і глибиною 40-45 см буде потрібно висипати субстрат який складається з - 60% кислого торфу (pH - 3,8-4,2), 30% - соснової кори або (ялиновий опад), і 10% - піску, потім перемішайте. Місце, де будуть висаджуватись саджанці повинно бути злегка на пагорбі, на 10-15 см вище загального горизонту землі.

При вирощуванні в контейнерах, грунтосуміш створюється аналогічним способом.


Мульча

Осінь - час для мульчування. Якщо додати добре перепрілої мульчі з деревної тріски або хвойного опаду, на поверхню навколо кущів, це допомагає зберегти вологу і боротися з бур'янами. Розгляньте можливість застосування товстого шару мульчування 10-15 см навколо кореневої зони взимку, щоб захистити поверхневу кореневу систему в відкритих місцях або в більш холодному мікрокліматі.Підживлення

Для максимального здоров'я і витривалості ми рекомендуємо гранульовані пролонговані добрива Mivena хорошої якості оскільки вони суперефективні, прості в застосуванні, і не завдають опіки.

Коли удобрювати: навесні після розпуску листя, зазвичай з 15 квітня, вашій рослині знадобиться підгодівля. Рекомендується збалансоване добриво для вересових (рододендронів / азалій).

Варіант No1: Mivena Field-Cote CRF 20 + 05 + 20 + 2MgO + Te 4M - (підтримує кислотність грунту);

Варіант No2: Якщо потрібне додаткове підкислення в якості основного харчування можна застосувати наступну формулу з триоксидом сірки в складі ( "підкислювач") - 27% - Mivena Field-Cote CRF 12-5-28 + 2MgO + Te 6M;

Спосіб внесення: внести гранули в прикореневу зону під мульчу.
Дозування: 2-х річна - 10 грам, 3-х річна - 20 грам, 4-х річна - 35-40 грам, 5-7 і більше років - 50-70 грам на один кущ;

(ВАЖЛИВЕ ЗАУВАЖЕННЯ: підживлення, які використовуютьсч для томатів і овочів, як правило, не підходять, оскільки вони не містять правильного балансу поживних речовин. Будь-які форми гною також не підходять).

Більш докладно про підгодівлі лохини в перебігу всього повного вегетаційного періоду можна вивчати в нашій статті - "Чим удобрювати лохину".Полив

Коренева система повинна бути досить вологою протягом усього вегетаційного періоду, переважно з використанням дощової води, оскільки вона має тенденцію бути нейтральною. М'яку воду з водопроводу можна використовувати, якщо дощова недоступна, але жорстка вода менше підходить.

Краще якщо це рівномірне зрошення тривалого впливу.

Поливайте з ранку, а не ввечері, щоб уникнути розвитку шкідливих грибків і інших вірусних ушкоджень.

Обрізка
- Коли обрізати? Роботи проводяться після опадання листя, з листопада до березня, коли рослини знаходяться в стані спокою.

- Обрізуйте гілки приблизно на 1/2 довжини під час посадки, також велика частина квіткових бутонів видаляються в перший рік. Це буде стимулювати вегетативний ріст замість виробництва фруктів, що зробить рослину більш життєздатною на наступний рік.

- Протягом перших двох років після посадки ваші кущі не потребуватимуть великої обрізки, за винятком загального прибирання і укорочення дуже довгих пагонів, щоб стимулювати активне розгалуження.

- Філософія обрізки полягає в тому, щоб стимулювати зростання нових пагонів і зберегти врожай великих високоякісних ягід.

Обрізка дорослих кущів
1. Видаляйте непродуктивну, хвору, мертву або слабку деревину, занадто високі або низькі гілки. Це допоможе зменшити грибкову інфекцію в майбутньому.

2. Приберіть біля основи усі тендітні зелені вузькі нарости.

3. Також всю деревину, яка дала плоди в минулому році, її замінять нові потужні молоді пагони які ви залишите.

4. Дуже важливо видалити обрізки з вашого саду шляхом спалювання або перевезення на звалище.

Правило: «Якщо сумніваєшся, прибери». Співвідношення кінцевого результату - це видалити до 1/6 частини крони. Детально про обрізку кущів лохини.
Лохина Дюк відгуки

Позитивні
• Дуже популярний комерційний сорт в усьому світі;

• Раннє дозрівання;

• Легкий у вирощуванні;

• Плоди однакового розміру, легко збираються;

• Розмірено дозріває;

• Ніжні смакові якості;

• Придатність до зберігання і транспортування ягідок;

• Є терпимість до вологи;

Негативні
• Часто гілки гнуться в різні боки під вагою грон з ягодами;

Можливо, вам буде цікаво прочитати про такі сорти лохини, як "Bonus", "Reka", "Toro", "Patriot".

Поділіться особистим досвідом вирощування лохини "Duke" в ваших умовах, це буде дуже корисно для інших читачів, заздалегідь дякую всім, всім тільки кращих врожаїв!


Топ продажів

Лохина Река (Reka) швидкозростаюча

Дозрівання: 10 - 31 липняЦвітіння: березеньквітеньВрожайність: 8 кг

Ціна: 110-650 грн

Лохина Патріот (Patriot)

Дозрівання: с 15 липнядо 10 серпняЦвітіння: березеньквітеньВрожайність: 9 кг

Ціна: 110-220 грн

Лохина Спартан (Spartan) великоплідна

Дозрівання: 10 - 31 липняЦвітіння: березеньквітеньВрожайність: 5-6 кг

Ціна: 110 грн

- +

Лохина Блюкроп (Bluecrop)

Дозрівання: с 20 липнядо 20 серпняЦвітіння: березеньквітеньВрожайність: 9 кг

Ціна: 110-600 грн

Сопутствующие Товары

Лохина Дюк (Duke)

Дозрівання: 1 - 25 липеняЦвітіння: березеньквітеньВрожайність: 6-8 кг

Ціна: 220-650 грн

Mivena Field-Cote CRF 20-05-20 добриво для лохини, весняне

Призначення: для лохиниФорма: гранули в біооболонці

Ціна: 245 грн

- +

Mivena Granusol WSF 11-06-18 підгодівля для лохини влітку (червень, липень, серпень)

Призначення: універсальне для лохиниФорма: водорозчинне

Ціна: 205 грн

- +

Mivena Granusol WSF 10-10-30 осіння підгодівля лохини і ягідних культур

Призначення: полуниця і плодово-ягідні рослиниФорма: водорозчинне

Ціна: 255 грн

- +

Похожие статьи

Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо