Посадка туї західної у відкритий грунт - базові рекомендації
Коли садити
Як правило, ми рекомендуємо садити дерева туї ранньою весною або восени. Але в цілому посадку можна проводити в будь-який сезон, якщо тільки земля не замерзла.
Де садити
• Намагайтеся не садити туї занадто близько до тротуарів, конструкцій, будівель і ліній електропередачі.
• Більшість дерев туї воліють повне сонце (десь мінімум від 6 до 8 годин сонячного світла в день).
• Видаліть траву і бур'яни із зони посадки, щоб виключити конкуренцію за поживні речовини і вологість грунту.
• Вибирайте ділянку з відмінним дренажем.
Полив
• Туї стійкі до посухи, тому природний доступ до води в більшість районів з помірними опадами повинні бути прийнятними. Однак в перші шість місяців після посадки туї слід поливати один раз на тиждень, якщо немає дощу.
• Контролюйте наявність ознак надмірного або недостатнього поливу.
• Одним з кращих способів забезпечення контрольованого поливу є використання системи зрошення.
Посадка туї
1. Перед покупкою туї важливо вивчити і підготувати ділянку для нового дерева, вибрати місце з добре дренованим грунтом.
2. Дерева туї добре розвиваються, коли висаджені на відстані від 0,9 до 1,2 м в рядах. Це надасть їм достатньо місця для росту і збереження щільністі зеленого паркану. Крім того, туї можуть бути посаджені також індивідуально як декоративна рослина.
3. Пересадка туї з горщика в землю. Натисніть на дно контейнера, і утримуючи рослину потім нахиліть на бік і акуратно вийміть її з контейнера. Огляньте коріння на наявність гуртків в горщику. Розплутайте коріння у краю кореневої грудки і злегка розправте їх, щоб вони не залишалися зростаючими по колу.
4. Коли ви будете готові до посадки, викопайте яму в 2,5 рази ширше і глибше, ніж кореневий ком саджанця, наповніть яму пухким грунтом і помістіть хвойне дерево або чагарник трохи вище рівня землі на 4-5 см це покращує дренаж навколо коренів і дозволяє їм краще дихати, до того ж після посадки рослина трохи осяде.
5. Як тільки дерево буде встановлено вертикально в яму, зробіть полив.
6. Застосовувати добрива не обов'язково, але при використанні результат поліпшується.
7. Можна використовувати мульчу для розподілу води і кисню.
Тип грунту
Зазвичай грунти ділиться на три основні категорії: глиністі, суглиністі і мулисті. Кожен з цих типів характеризується різною величиною піщінкі. Кращий грунт для туї - це суглинок. Суглинні грунти різноманітні, включаючи як дрібно, так і крупно зернисті. Глинисті зазвичай характеризуються червоним відтінком, а мулисті складаються з дуже дрібних темних крупинок. Якщо туя висаджується в глинисті або мулові грунти це ускладнить доступ кисню і води для кореневих систем, тож найліпше її перемішати з більш пухким за складом субстратом.
Мульча і добрива
• Мульча і добрива можуть бути корисними, хоча вони ні в якому разі не є обов'язковими для успішного розвитку дерев. Мульча є найкращим варіантом, так як вона може допомогти в забезпеченні грунту водою і киснем, пригнічуючи при цьому бур'яни.
• Коли як потреба в добривах буде залежати від самого грунту. Tуі не потребують у певному співвідношенні поживних речовин, щоб продемонструвати сильне зростання; проте якість грунту, на вміст макроелементів (азот, фосфор і калій), pH і якість дренажу впливатимуть на приріст рослини. Як правило, туї які помірно поливаються і отримують достатню кількість сонячного світла, демонструють чудове зростання.
• Для того щоб туя отримувала повний комплекс поживних елементів відмінно підходить базове добриво Mivena Field-Cote 23-5-12-2MgO-TE 6M пролонгованої дії до 6 місяців працює в грунті, розроблено для вирощування хвойних рослин застосовується один раз навесні 30-40 гр. на кожен метр висоти рослини, і працює на протязі повного вегетативного сезону.
• Добриво для хвойних рослин Mivena позбавить від утомливих садових робіт пов'язаних з підгодівлею і змішуванні різних добрив.
• Так само важливі підгодівлі для туї. Наприклад коренева система хвойніков яка часто перебуває в кислому або близько до кислого середовища що обмежує в споживанні кальцію в зв'язку з цим хвойні дерева і чагарники часто страждають дефіцитом кальцію, тому поза коренева обробка за допомогою Mivena Granusol WSF Green з вмістом водорозчинного кальцію дуже важлива для хвойних. Стандартні норми для плодових рослин становлять 40 - 80 грам на 10 літрів води, в свою чергу для туй та інших хвойників потрібно скоротити «плодові» норми приблизно наполовину для забезпечення безпеки. Крім того, для хвойних дерев з меншою ймовірністю будуть потрібні багаторазове застосування.
Інформація про дерева та чагарники туї
Туї терпимі до погоди, легко справляються з посухою і хворобами. Темпи розвитку, характеризуються як «швидкозростаючі», від 25 до 50 см в рік це відносяться як правило до колоновидних і конічних видів, карликові туї та низькорослі розростаються досить повільно і служать найчастіше декоративним об'єктом. Висота дерев туї варіюється в залежності від сорту. Дерева туї, які іноді називають білими кедрами або червоними кедрами, не є справжніми кедрами. Ці хвойні вічнозелені рослини підпадають під рід Cupressaceae або сімейство кипарисових. Різні види в межах роду є рідними для Північної Америки та Східної Азії.
Сопутствующие Товары
Туя західна Холмструп (Holmstrup)
Зріст: 2-3 мФорма крони: колоновиднаКолір крони: темно-зелена
Ціна: 185-450 грн
Туя західна Брабант (Brabant)
Зріст: 7 мФорма крони: колоновиднаКолір крони: зелена
Ціна: 185-450 грн
Туя західна Колумна (Columna)
Зріст: 5 - 8 мФорма крони: колоновиднаКолір крони: зелена
Ціна: 185 грн