Корзина покупок0
Сумма 0 грн.
Знижка 0%

Лохина Бонус

Садова лохина Бонус (Vaccinium corymbosum L.) належить до сімейства вересових - відібраний з дикої місцевості північної Америки та півдня Канади, доктором Артуром Елліоттом з Оттер-Лейк, штат Мічиган. Вперше саджанці надійшли в продаж в 1990 році. Відрізняється найбільшими ягодами (до 30 мм в діаметрі) і відноситься до північних високорослих сортів лохини. "Bonus" - названий через дуже високу врожайність і дуже великі плоди.


Найбільша лохина Бонус - опис, характеристика, відгуки, поради по догляду, фото, рекомендовані запилювачі

Опис

Кущ
Це багатостовбуровий листопадний, розкидистий чагарник з прямим габітусом і потужними гілками. Досить невибаглива рослина, яка зазвичай найкраще виглядає без обрізки, хоча терпимо переносить обрізку. Розмір дорослого куща буде 152-182 см заввишки та 90-120 см в ширину.

Цвіте витонченими гронами квіточок в формі дзвіночків, які розпускаються в квітні іноді в травні якщо початок весни затягнувся. Листя з оригінальним блиском і більш вузької овальною формою порівняно з іншими видами лохини, протягом сезону має зелене забарвлення, але восени з настанням перших холодів листя рясніють в жовтий помаранчевий і темно-червоний кольори.

Гладка цегляно-червона кора надає пейзажний цікавий вид.

Кущ зростає швидкими темпами, і виглядає досить "довгоногим" перші листочки з'являються на відстані 30 см від землі що робить його більш захищеним від грибків, і в ідеальних умовах можна очікувати, що він проживе близько 30 років.

Для нормального зимування генеративних бруньок на чагарниках лохини Бонус, необхідно як мінімум 30-45 днів холодної температури нижче 7 C.Ягоди

Розмір і смак лохини Bonus роблять його відмінним сортом для виставок або продажу в свіжому вигляді на фермерських ринках. Дуже великі, соковиті ягоди (всього близько 100 штук на 500 грам) дуже солодкі. Яскраво-блакитні, зберігають гарний колір ще довго після збору врожаю. Плоди мають невеликий сухий рубець після збору врожаю, стеблинки відсутні. Ягоди хоч і величезні, але все-таки мають насичений чорничний ароматом, з високою харчовою цінністю і дуже смачні.

Якість врожаю оцінюється як високий для свіжого ринку, рекомендується для дрібних і середніх фермерських господарств, оскільки ягода дуже велика і вручну її набагато легше збирати ніж інші культури, але все ж для великих аграріїв "Бонус" не дуже зручний через те що ягоди гірше піддаються механічному збору, так як дозрівання відбувається нерівномірно, відповідно механічний збір не рекомендується.Врожайність

Крім великих розмірів, "Бонус" має стабільну і високу врожайність. Врожай на зрілому чагарнику буде коливатися в межах  3,6-5,4 кг в рік. (Більш високі врожаї були зареєстровані в прибережному Мічигані - 7 кг).


Дозрівання

Bonus - середньо-пізній сорт і в південних українських широтах (приклад: Одеса, Херсон, Дніпро) дозріває в липні, в північних (приклад: Київ, Житомир, Рівне, Харків) на початку серпня.


Морозостійкість

Зростає в зонах 4-8 USDA. Сорт відомий дуже високою морозостійкістю - до -34 C.


Стійкість

Схоже, що рослини володіють стійкістю до багатьох грибкових захворювань лохини, є чутливість до ph кореневого середовища.


Ландшафт

Середня текстура чагарнику поєднується в будь-якому ландшафті, і ідеально може бути врівноважена одним або двома більш дрібними або більш потужними деревами або кущами для створення ефективної композиції. До того ж восени листя Бонуса набуває яскраві фарби від жовтого до яскраво-оранжевого, червоного, і бордового кольорів.


Характеристика:

Загальний опис: Середньостиглий термін плодоношення, з міцними пагонами до 150 см у висоту.

Походження: Мічиган США

Сорт: північний, високорослий.

Плоди: дуже великі (2-3 см), смачні, щільні, солодкі, вага ягодини - 5 гр.

Положення: сонячне або злегка затінене, в той же час захищене від вітрів.

Висота зрілого рослини: 1,2-1,5 метра.

Дата дозрівання: початок з 15 липня - 1 серпня.

Врожайність: дуже хороша і може постійно складати від 5,4 до 6,7 кг.

Вимоги / вирощування: високі вимоги до грунту - проникний, легкий ґрунт, з кислотністю pH 3,5-4 ph., Злегка волога.


Запилювачі Бонус

Є самозапильною рослиною, але для кращих результатів рекомендується його висаджувати серед інших різновидів. Найбільш бажаними можна назвати такі різновиди як - Chippewa, Polaris, Elizabeth. Elliot і Bluecrop.


Поради з догляду та вирощуванню

Грунт і експозиція
Лохину Бонус найкраще висаджувати на сонячному місці або півтіні, в родючому грунті на основі піску і торфу, яка завжди повинна бути помірно вологою і легкою, але без застою води. Щоб уникнути хлорозу (пожовтіння листя) в лужних грунтах, оптимальний pH повинен бути в межах 3,5-4,8.

Слід врахувати що чагарник лохини нетерпимий до міського забруднення, тому краще уникати насаджень в міських районах або на міських вулицях, і їм буде корисно посадити їх у відносно захищеному чистому місці.


Обрізка

Для збереження здоров'я рослини з моменту посадки до 4 років рекомендується проводити санітарну легку обрізку шляхом зрізання або видалення хворих, слабких, механічно пошкоджених або обморожених пагонів.

З п'ятого року слід починати проріджування крони для відкриття світлових каналів і омолодження рослини. Рекомендується обрізати і видаляти найстаріші стебла або перевантажені плодоносними нирками пагони. Найбільш відповідний період для обрізки - кінець зими - початок весни, коли немає сильних морозів. Навесні ви можете розпізнати обморожені пагони і видимі квіткові бутони, що полегшить вирішення, як і скільки відрізати.


Мульча

Рослина стійка до морозів, але при посадці в будь-якому випадки необхідний захисний шар мульчі навколо кореневої зони товщиною 10-15 см.


Добрива для лохини

Виходячи з власного досвіду вирощування саджанців та кущів лохини рекомендуємо комплексні добрива від виробника "Mivena", які добре себе проявили в широкому діапазоні різних видів ґрунтів:
Пролонгована формула: Mivena Field-Cote CRF 20+05+20+2MgO+Te 4M - вноситься один раз під шар мульчі навесні (березень-травень, ідеально в квітні), і живить кореневу систему чагарника протягом 4-х місяців. Якщо у вас кущі віком до 3-4 років одного цього добрива буде достатньо на сезон, але якщо у вас вже досить дорослі кущі, які рясно плодоносять, вам знадобляться доповнення, а саме:


Додаткове підживлення лохини

1. На стадії активної вегетації та активного зростання до кінця травня Mivena Granusol WSF 20-20-20;

2. Літнє підживлення з початку червня до середини серпня - час, формування дозрівання та збирання ягід, спеціально розробленої для лохини формулою Granusol WSF 11-06-18;

3. І на завершальній стадії, застосовується калійне добриво восени Granusol WSF 10-10-30 з кінця серпня до середини вересня;

Докладніше про підживлення лохини на протязі всього повного вегетаційного періоду можна вивчати в нашій статті - "Чим удобрювати лохину".Їстівні якості

Найчастіше лохину "Бонус" вживають наступними способами:

- для приготування десертів, джемів і варення;

- заморозки;

- в свіжому вигляді;

- приготування їжі;

- випічка;

- зберігається в холодильниках до 22 днів;Лохина Бонус - відгуки з приватного і комерційного досвіду

Позитивні

• Енергійно зростає, і стабільно плодоносить;

• Новий сорт, який створює великі врожаї на прямостоячих пагонах з найбільшими ягодами лохини і дуже солодкими. Добре підходить для домашнього саду і цінується фахівцями малих і середніх господарств за порівняно легкий ручний збір;

• Показує хорошу опірність хворобам;

• Середньостиглий вид з відмінною зимостійкістю;

• Швидко включається в плодоношення;

• "Bonus" - гарний вибір для середнього сезону, я люблю садити ці кущики разом з культурою "Еліот" для продовження сезону і гарного запилення;Негативні

• Не підходить для масового механічного збору;

• Вибагливі до ґрунтів, а точніше до рівня кислотності 3,5-4,8;

• "Bonus" перспективний як великоплідний, середньо-пізній сорт, але мало випробуваний;

• Якщо кущ перевантажений і не має достатнього харчування, плоди не тримаються обсипаються і мають кислий смак;


Саджанці лохини Бонус

Виходячи з факту про те, що коріння лохини складаються з множинних тонких і ніжних волокон, саджанці лохини повинні реалізовуватися тільки з закритою кореневою системою, а саме в пластикових контейнерах з грунтом це захищає під час транспортування і позитивно позначається на якості адаптації рослини на новому місці, як висновок лохину з відкритим коренем краще не купувати.

Також э ще одна перевага - саджанці лохини в контейнерах або горщиках можна висаджувати навесні - влітку (до +30 °C) і восени, але все ж таки краще навесні і восени в цей час це зробити найлегше.

В свою чергу, надається можливість пересаджувати кущі лохини в горщиках наступного віку: 2 літні, 3 літні, 4 літні, 5-6 літні і навіть дорослі крупномірні рослини в 60 літрових контейнерах.

Купити саджанці лохини Бонус можна також на нашому сайті Kust.ua з доставкою по Україні в спеціальній упаковці. Перейти до товару лохина Бонус.
Поділіться особистим досвідом вирощування лохини Бонус в ваших умовах, це буде дуже корисно для інших читачів, заздалегідь дякую всім, всім тільки кращих врожаїв!.


Сопутствующие Товары

Лохина Бонус (Bonus)

Дозрівання: 1 - 20 серпняЦвітіння: березеньквітеньВрожайність: 5 кг

Ціна: 110-650 грн

Mivena Field-Cote CRF 20-05-20 добриво для лохини, весняне

Призначення: для лохиниФорма: гранули в біооболонці

Ціна: 245 грн

- +

Mivena Granusol WSF 11-06-18 підгодівля для лохини влітку (червень, липень, серпень)

Призначення: універсальне для лохиниФорма: водорозчинне

Ціна: 205 грн

- +

Mivena Granusol WSF 10-10-30 осіння підгодівля лохини і ягідних культур

Призначення: полуниця і плодово-ягідні рослиниФорма: водорозчинне

Ціна: 255 грн

- +

Похожие статьи

Посадка лохини восени навесні або влітку

Посадка лохини восени навесні або влітку

Рубрика: Лохина

    Чи знаєте ви, що сучасна лохина - винахід 20-го сто..

Лохина вирощування в саду, городі чи на дачі

Лохина вирощування в саду, городі чи на дачі

Рубрика: Лохина

Ці дуже смачні ягоди стали дуже популярними в останні роки завдяки виключно..

Що таке мульча i мульчування грунту

Що таке мульча i мульчування грунту

Рубрика: Розумний сад

Мульча і мульчуванняМульча - важливий компонент будь-якого здорового ландша..

Чим удобрювати лохину навесні влітку і восени

Чим удобрювати лохину навесні влітку і восени

Рубрика: Добрива Mivena

Фахівці з компанії "Мівена" дуже активно беруть участь з питань вирощування..

Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо