Корзина покупок0
Сумма 0 грн.
Знижка 0%

Власна лохина вирощування і догляд

Ці дуже смачні ягоди стали дуже популярними в останні роки завдяки виключно високій концентрації вітамінів, мінералів і антиоксидантів тому мають багато переваг для здоров'я. Вони також належать до елітної групи так званих «суперпродуктів». Ягоди можна їсти свіжими; альтернативно, вони можуть бути висушені, заморожені, перероблені в джеми або використані в кулінарії.


Грунт

Лохина вирощується у вологому, добре дренованому, кислому ґрунті. Віддає перевагу легкому грунту, а не важкому глиняному. Виберіть сонячне, захищене місце. У той час як чорниця терпима до тіні, але кращі врожаї (і гарний колір осіннього листя) виходять на сонці.
Оптимальна кислотність ґрунту знаходиться між pH 3,5 і 5,5, на крайній випадок це pH 6.


Як створити кислий грунт?

Кисле середовище можливо створити шляхом змішування наступних складових: суміш з 80 літрів кислого торфу бажано ph 3.5-4.5 + 3 відра піску і 3 відра соснових голок і кори таким чином отримаємо готовий субстрат для посадки лохини. Не використовуйте гній так як він занадто густий і лужний.


Як підтримувати кислотність?

Використовувати добре прогнилі сосновий опад (хвоя, кора, шишки), щоб поліпшити грунт і підвищити кількість органічних речовин, підсипаємо навесні, один раз на два роки.


Плюс до цього вносяться добрива:

Варіант 1. Через рік після посадки вносите сумарно 28 грама добрив на кущ ранньою весною мінеральною сумішшю з суперфосфату (44%), сульфату амонію (40%), сульфату калію (16%), а потім збільшуйте дозу на 28 грам щороку до максимуму в 226 грам для зрілих кущів.

Варіант 2. Внесення комплексного добрива для лохини, добре себе зарекомендувало розумне добриво Mivena для лохили та вересових - вам більше не потрібні складні схеми внесення добрив, пропорції розмішування і інше. Гранули Mivena працюють за вас протягом всього сезону рівномірно виділяючи весь комплекс поживних елементів протягом 6 місяців, а так само підтримують кислотність за рахунок триоксида сірки в складі. Mivena пролонгованої дії в біооболонці застосовується один раз ранньою весною і живить кущик протягом усього вегетаційного періоду - вноситься під мульчу 2-х річна - 5 грам, 3х річна - 15 грам, 4х річна - 30 грам, 5-7 і більше років - 45 -60 грам на один кущ.

Незважаючи на те що лохина з'їдає багато мікроелементів при цьому вона чутлива до перегодовування.


Як доглядати за кущами лохини

Найкраще мати два і більше сорти для перехресного перезапилення. У той час як сорти лохини можуть самостійно виробляти хороший врожай, всі вони дають набагато більший врожай, якщо їх садити поруч з іншим сортом.
Мульча потрібна для того щоб поверхнева кореневі системи лохини була вологою, що дуже важливо. Після посадки нанесіть 10-15 сантиметрів шар соснової деревної тріски, кори, тирси або соснових голок навколо куща, але залиште зазор навколо стовбура куща, щоб забезпечити належний потік повітря.

Намагайтеся обмежувати чагарник в плодоносінні протягом першого або двох років після посадки. Це дозволяє рослині використовувати свою енергію, щоб добре влаштуватися в своєму новому місці. Шляхом зрізання деяких квітконосів, що розвиваються на недавно сформованих пагонах, дозволить енергії куща йти в ріст.

Періодичні обробки аналогічно, як і всі ягідні чагарники краще проводити профілактичні обробки фунгіцидами наприклад такими як: "Топсин", "Хорус", "Фундазол", "Швидкість" + інсектицид "Актеллік" - це хімічні препарати наносяться ранньою весною чи пізньою осінню до розпускання плодоносних бруньок 1-2 рази з періодом 2 тижні, під час цвітіння обробки заборонені. Далі протягом літа коли наливаються ягідки можна використовувати біопрепарати "Гуапсін" і "Триходерм" вони оберігають рослину від грибків, а так само є стимуляторами росту ідеальний інтервал між обробками 2 тижні.


Як обрізати кущі лохини

• У перші 4 роки після посадки немає необхідності підрізати кущі лохини. З 5-го року зростання обрізка необхідна, щоб стимулювати зростання нових пагонів, які принесуть плоди в наступному сезоні.

• Обрізка рослини виробляється в кінці зими або на початку весни до початку нового зростання.

• Виріжте мертві, зламані, короткі, слабкі і тонкі пагони.

• На високорослих зрілих кущах починайте підрізування з великих зрізів, видаляючи деревину старше 6 років яка перевищує в рості загальну крону куща. Також видаліть низькорослі гілки, плоди яких торкнуться землі під вагою ягід, а також тонкі гілочки.

• Наступні обрізки виробляються 2 через 3 роки, слід відзначити що тільки що обрізані кущі зменшать свою врожайність в результаті віддача почуюється тільки на наступний рік, тому підрізування можна чергувати, на різних групах кущів проводити обрізання в різні сезони.


Як зібрати лохину

• Ягоди лохини зазвичай готові до збору в період з червня по вересень.

• Не поспішайте збирати ягоди, як тільки вони синіють. Почекай ще 7-10 днів. Коли вони будуть готові, вони повинні дуже легко зриватися.

• Якщо ви висаджуєте 2-річні саджанці лохини, вони повинні почати плодоносити протягом року або двох. Частково зніміть будь-які квіти якщо їх багато, які утворюються в перший або два роки після посадки, щоб дозволити кущам облаштуватися. Майте на увазі, що повна врожайність досягається тільки приблизно через 6-7 років (залежно від сорту).


Як зберігати лохину

Ягоди лохини довше зберігаються якщо їх не мити, а просто помістити в ягідний лоток і поставити в холодильник в свіжому вигляді вони зберігаються 1-2 тижні. Так само лохина підходить для заморозки і сушки так виходить зберегти ягідки до зими.Сопутствующие Товары

Лохина Блюкроп (Bluecrop)

Дозрівання: с 20 липнядо 20 серпняЦвітіння: березеньквітеньВрожайність: 9 кг

Ціна: 110-355 грн

Mivena Field-Cote CRF 20-05-20 добриво для лохини, весняне

Призначення: для лохиниФорма: гранули в біооболонці

Ціна: 245 грн

- +

Mivena Granusol WSF 11-06-18 підгодівля для лохини влітку (червень, липень, серпень)

Призначення: універсальне для лохиниФорма: водорозчинне

Ціна: 205 грн

- +

Mivena Granusol WSF 10-10-30 осіння підгодівля лохини і ягідних культур

Призначення: полуниця і плодово-ягідні рослиниФорма: водорозчинне

Ціна: 255 грн

- +

Похожие статьи

Лохина Бонус - опис сорту, відгуки, догляд

Лохина Бонус - опис сорту, відгуки, догляд

Рубрика: Лохина

Садова лохина Бонус (Vaccinium corymbosum L.) належить до сімейства вересов..

Лохина Река - опис сорту, відгуки, догляд

Лохина Река - опис сорту, відгуки, догляд

Рубрика: Лохина

Лохина "Река" (Vaccinium corymbosum x 'Reka') - один з найбільш високоврожа..

Лохина Торо - опис сорту, відгуки, догляд

Лохина Торо - опис сорту, відгуки, догляд

Рубрика: Лохина

Сорт лохини Торо - ботанічна назва Vaccinium corymbosum 'Toro', відноситься..

Лохина Патріот - опис сорту, відгуки, догляд

Лохина Патріот - опис сорту, відгуки, догляд

Рубрика: Лохина

Лохина "Патріот" високоросла - виведена в 1976 році в США Міністерством сіл..

Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо