Корзина покупок0
Сумма 0 грн.
Знижка 0%

Обрізка лохини садової - навесні восени або взимку, повна інструкція

Лохина - це прямостоячі, листяні, деревні чагарники, що утворюють многоствольную крону з максимальною висотою необрізаних рослин, що варіюється від 140-185 см (південні і північні високорослі кущі). Всі культивовані види вимагають щорічної обрізки, щоб контролювати висоту і форму куща.  Обрізка також запобігає надмірний врожай, збільшує розмір ягід і видаляє мертву, хвору або заражену комахами деревину. Обрізка займає друге місце після ручного збору врожаю з точки зору річних витрат на робочу силу.

Отже, як обрізка лохини садової виконується швидко і економічно і як найпростіше пояснити цілі обрізки бригаді робітників, які вперше виходять на поле? Наступні по порядку навчальні кроки можна використовувати на кожному чагарнику, щоб швидко усунути небажаний ріст, залишивши гнучкі, вертикальні і продуктивні стебла.


Інструменти і методи

Велика частина обрізки лохини проводиться в період спокою (взимку) після опадання листя. Зрілі стебла можуть досягати 5 см в діаметрі, тому необхідні сучкорізи з довгою ручкою, здатні відрізати досить потужні стебла.

Одноручні секатори меншого розміру використовуються для корекційних робіт і для формування молодих кущів. Робіть надрізи урівень, щоб не залишати "недопалків". Зрізані місця не обробляються, хоча деякі фахівці рекомендують відразу після обрізки проводити стандартні обприскування фунгіцидами, особливо якщо це пізня весняна або літня обрізка яка виконується на активно зростаючих кущах. Етапи зимового обрізання (листопад - березень).


Обрізка молодих кущів лохини

Саджанці лохини зазвичай висаджують в кінці зими лютий або початок березня, коли вони повністю сплять і позбавлені листя. Протягом 1-го року квіткові бруньки видаляються шляхом підрізування пагонів або зрізання самих квітів вручну після появи цвітіння. У наступні роки плодові бруньки необхідно проряжати, щоб запобігти перевантаженню і сприяти вегетативного росту, дуже важливого для створення повнорозмірного куща. Нижче показано зростання одного куща лохини протягом перших чотирьох років з позначкою «до». І порівняння «після» обрізки кожного лютого.


Обрізка лохини під час посадки

Проводьте обрізку на 1/2 до 2/3 від висоти пагонів або видаліть генеративні бруньки якщо такі є.

У перший рік. Мета - повністю уникнути плодоношення. При видаленні всіх бутонів на початку року кущик росте вегетативно, і до осені збільшився в розмірах і дає більше квіткових бутонів.


Обрізка лохини на другий рік вирощування

На другий рік необхідно вирізати низькорозташованим слабкі і перехресні пагони, залишивши найздоровіші, великі прямостоячі. Деякі плодові бутони можна залишити, якщо рослина розвивалась інтенсивно в протягом першого сезону.

Перший врожай. Чагарник може дати незначну кількість ягід на другий рік, проте мета як і раніше полягає в тому, щоб сприяти вегетативному зростанню, яке буде будувати структуру крони на довгі роки.


Обрізка лохини на третій рік вирощування

Тепер кущ добре прижився і здатний дати значний врожай. Однак звичайна обрізка повинна прибрати від 40 до 50% плодоносних бутонів. Почніть вибирати нові базальні пагони, які замінять старі.Обрізка дорослих кущів лохини


Крок 1

Визначити крону. Обрізка починається  з низу, а не з верхівки. Візуалізуйте коло діаметром від 30 до 50 см навколо крони куща і зріжте всі стебла будь-якого віку, які виросли з землі за межами кола. Це звужує підставу куща, що полегшує збирання врожаю машинним способом, але також є позитивним рішенням для збору вручну.


Крок 2

Видаліть низько розташовані гілочки і стебла, оскільки вони знаходяться дуже близько до землі тому плоди з більшою ймовірністю стикнуться з землею або будуть забруднені дощовими бризками. А також потрібно вирізати будь-які стебла, що йдуть під кутом всередину крони куща (кросовери). Після у вас залишається вужчий кущ, що складається з самих прямостоячих гілок.


Крок 3

Прорідити центр. При необхідності прибрати від однієї до трьох великих прутів з центру куща, щоб зменшити скупченість, поліпшити циркуляцію повітря і поступово відмовитися від старих гілок - як правило вони більше і сірого кольору, і швидше за все, вони будуть покриті нечітким наростом листових лишайників. Зрізи зрілих гілок виконуються максимально близько до грунту.


Крок 4

Проріджування і омолодження. У міру того як стовбури лохини старіють, вони багаторазово розгалужуються, в результаті чого в наступні роки утворюються численні бічні гілочки все меншого і меншого діаметру. Якщо їх не обрізати, це призведе до надмірної кількості непродуктивних пагонів товщиною із сірник, на кожному з яких буде кілька грон крихітних ягід низької якості. Щоб не дійти до цієї стадії, зробіть стрижку рясно розгалужених гілок, а також, вибірково зрізати скупчення гіллястих, щетинистих бічних тоненьких гілочок.

Так само не турбуйтесь о генеративних бруньках, це часто являється болючим питанням для виробників, які прагнуть максимізувати врожайність.
Квіткові бруньки добре видно під час зимової обрізки, і хочеться залишити занадто багато бутонів.

Це помилка! Проводьте видалення принаймні третини бутонів під час обрізки лохини, перш за все не варто турбуватися про дрібні нирки які розташовуються на старих гілках.

Чому? Тому що вони виробляють дрібну ягоду яку потім важче зібрати і реалізувати, а перевантаження куща плодами протягом одного року викличе стрес у рослини і призведе до зниження врожайності в наступні роки, і в кінцевому підсумку кущі потребують ще більш серйозної обрізки, щоб повернути кущ до продуктивності.


Висновок

Ці основні етапи ручної обрізки можна використовувати з будь-яким кущем лохини. У кожного сорту є різні вимоги до обрізки, і тільки досвід покаже вам, як управляти кожним з них. Деякі сорти дають занадто багато нових пагонів з грунту і вимагають значного проріджування, в той час як інші менш схильні до проростання. Ваша мета повинна полягати в тому, щоб отримати багатостовбурний кущ з сильними гілками різного віку, що виходять з грунту, щоб у міру виддалення кожної застарілої гілки вже існувала більш молода, щоб замінити її.


Сопутствующие Товары

Лохина Река (Reka) швидкозростаюча

Дозрівання: 10 - 31 липняЦвітіння: березеньквітеньВрожайність: 8 кг

Ціна: 110-650 грн

Mivena Field-Cote CRF 20-05-20 добриво для лохини, весняне

Призначення: для лохиниФорма: гранули в біооболонці

Ціна: 245 грн

- +

Mivena Granusol WSF 11-06-18 підгодівля для лохини влітку (червень, липень, серпень)

Призначення: універсальне для лохиниФорма: водорозчинне

Ціна: 205 грн

- +

Mivena Granusol WSF 10-10-30 осіння підгодівля лохини і ягідних культур

Призначення: полуниця і плодово-ягідні рослиниФорма: водорозчинне

Ціна: 255 грн

- +

Похожие статьи

Лохина Река - опис сорту, відгуки, догляд

Лохина Река - опис сорту, відгуки, догляд

Рубрика: Лохина

Лохина "Река" (Vaccinium corymbosum x 'Reka') - один з найбільш високоврожа..

Лохина Торо - опис сорту, відгуки, догляд

Лохина Торо - опис сорту, відгуки, догляд

Рубрика: Лохина

Сорт лохини Торо - ботанічна назва Vaccinium corymbosum 'Toro', відноситься..

Лохина Патріот - опис сорту, відгуки, догляд

Лохина Патріот - опис сорту, відгуки, догляд

Рубрика: Лохина

Лохина "Патріот" високоросла - виведена в 1976 році в США Міністерством сіл..

Лохина Дюк - опис сорту, відгуки, поради по вирощуванню

Лохина Дюк - опис сорту, відгуки, поради по вирощуванню

Рубрика: Лохина

Високоросла лохина "Дюк" - виведена в Уеймуті, штат Нью-Джерсі, в особі дос..

Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо