Корзина покупок0
Сумма 0 грн.
Знижка 0%

Лохина Патріот

Лохина "Патріот" високоросла - виведена в 1976 році в США Міністерством сільського господарства штат Maine в місті Orono. Завдання яке ставили перед собою селекціонери - це отримати холодостійкий сорт для місцевості Ороно, який дає стабільні ранньостиглі врожаї великих ягід. У природних умовах "дикі" родичі лохини "Patriot", виростають в східній частині Північної Америки, де вони зазвичай ростуть у лісах з сирим мікрокліматом, болотах і низинах. В зв'язку з цим була успадкована здатність пристосовуватись до різних типів грунтів і краще розвиватися на більш важких і вологих, ніж інші різновиди.


Створена для холоду і вологи лохина Патріот - опис сорту, відгуки, характеристики, запилювачі, поради з догляду та вирощування

Опис

Кущ
Розлогий з вертикальними гілками, щільної округлої форми, зростає рівномірно. Відноситься до високорослих видів, але відображає його часткове походження від низькорослого чагарнику тому володіє більш скромними розмірами - максимальна висота 0,9-1,55 м, і ширина 0,9-1,50 м, інтервал для посадки саджанців - 1-1,5 метра. Крона формується на 5-10 рік зростання. Його відмінна риса - серйозні декоративні якості. При правильному догляді плодоносити до 100 років. Дня нормального зимування потрібно мінімум 45 днів холодної погоди нижче 7 градусів Цельсія.

Листя невеликої величини, еліптичної форми, темно-зеленого кольору, довжиною - 7,62 см, і 2,54 см в ширину, молоде листя червонуватого відтінку, восени набувають привабливі відтінки червоного і пурпурного.

Цвіте в квітні або травні, гронами дрібних дзвіночків біло-кремового кольору які так само можуть мати блідо-рожевий відтінок.Ягоди

Виглядають трохи плескатими, великих розмірів, досягають до 20 мм в діаметрі, формуються щільними гронами. Темно-синього до фіолетового кольорів з блакитним нальотом на поверхні з невеликим сухим рубцем на стеблі. М'якоть щільна, соковита і ароматна, ніжно-солодкого смаку.

Фізичні властивості: розм'якшуються в жарку погоду, добре тримаються на кущі, придатні для заморозки.

Перший врожай найякісніший - ягоди в цей період найбільші за величиною, тому зібрати вручну їх дуже просто. Подальший збір йде з ягодами меншого розміру, їх збирати вже складніше.

Для отримання найкращого смаку робіть збір тиждень після того, як плоди повністю посиніли коли у них з'явився біло-блакитний «наліт».
Ягоди "Патріот", багаті на антиоксиданти і вітаміни з високим вмістом біофлаваноїдів і нутрицевтиків - речовини, які так корисні для здоров'я людини.Врожайність

Повноцінно розвинений чагарник лохини відтворює в середньому 4,5-6 кг плодів за сезон. Якщо всі умови по догляду дотримані ідеально сумарна кількість плодів може досягти до 9 кг.Дозрівання

Відноситься до середньо-раннім видам лохини, в умовах центральної України "Патріот" зріє в другій половині червня.


Морозостійкість

Адаптується до холодного клімату тому є дуже зимостійким до -40 C, відповідні кліматичні зони - (3-7). Добре приживається в північних регіонах України, а також в областях де досить часто дощитиме, в таких умовах іншим видам розвиватися важче.


Стійкість

Значна зимостійкість, стійкий до багатьох хвороб, в тому числі до кореневої гнилі тому краще адаптується на більш сирих і важких, глинистих ґрунтах, ніж багато інших різновидів.


Ландшафт

Патріот надає чудову ландшафтну різноманітність з його яскравими білими квітами навесні, темно-зеленим літнім листям і вогненно-помаранчовими осінніми відтінками.

Особливо ефективний у поєднанні з рододендронами і азаліями, у яких схожі вимоги до кислого ґрунту. Також є відмінним живоплотом.

Підходить для вирощування в контейнерах;
Характеристика

Загальний опис: кремезний чагарник з прямостоячими пагонами, приносить стабільні результати.

Походження: США штат Maine в місті Orono.

Сорт: північний, високорослий.

Плоди: до 2 см діаметром, солодкі, приємного аромату.

Положення: сонячні місцевості.

Висота: дорослий чагарник - 1,2-1,5 м.

Час дозрівання: з 15 червня.

Врожайність: 4,5-6 кг і іноді до 9 кг.

Вимоги / вирощування: рекомендуємо рівень pH грунту 4,5 - 5,2, один з найбільш холодостійких різновидів, стійкий до вологи.


Запилювачі для лохини Патріот

Вважається самоплідним. Однак садівники стверджують, що перехресне запилення з рядом зростаючими сортами, робить врожай більш рясним і якісним.

При виборі враховуйте кліматичну придатність, (підійдуть будь-які два кущі, незалежно від часу дозрівання, північної лохини).


Їстівні якості

лохина відмінно підходить для:
- випічки пирогів, кексів;
- смачних джемів, желе, сиропів і варення;
- фрукти володіють прекрасним смаком в свіжому вигляді;
- запікання і консервації;Поради з вирощування та посадки

Що треба враховувати при висаджуванні лохини Патріот

1. Найкраще вирощувати на кислих (pH від 4,8 до 5,2), багатих органічними речовинами, середньої вологості, добре дренованих грунтах на відкритому сонці. Дрібні волокнисті коріння потребують постійної вологості і ефективного дренажу. Сто відсотків відповідних місць для цього дуже мало тому доводиться створювати готовий субстрат вручну, для розміщення лохини в посадкову яму розміром 60 на 60 см і глибиною 40-45 см, внесіть: 60% кислого торфу, 30% - соснової кори або (лісового опаду), і 10% - піску, потім перемішайте.

2. Важливо врахувати кількість отриманого субстрату так, щоб посаджений саджанець лохини перебував на 10-15 см вище загального грунту, як би на пагорбі.

3. Пересаджені рослини повинні мати щільний контакт коренів з субстратом. Але не натискайте занадто сильно, так як це може викликати зайве ущільнення і пошкодження кореневої системи.

4. Обережно полийте кореневий ком, щоб витіснити повітряні кишені.

5. Мульчуйте невеликим шаром 7-15 см з хвої або кори, щоб зберегти вологу і запобігти зростанню бур'янів.

6. Важливо! Рівень грунтових вод повинен бути не ближче ніж 50 см від загальної поверхні.Полив

Необхідна хороша постійна подача води (крапельне зрошення або будь-яка надземна струменева система) яка забезпечує подачу води під низьким тиском, особливо важливо під час зав'язування плодів, їх дозрівання і збільшення. Нестача води призводить до отримання дрібних ягідок не кращої якості.Проводьте достатній полив протягом вегетаційного періоду, особливо під час посухи. В середньому потрібно зрошувати 2-3 рази в тиждень. Якщо ви поливаєте верхніми дощувателями, краще це робити на початку дня, щоб листя встигло висохнути до вечора, щоб звести до мінімуму проблем з хворобами. Тримайте грунт вологим, але не перезволожений.


Обрізка

Обріжте гілки приблизно на  1/2 до 2/3 від загальної висоти під час посадки, не вимагаючи подальшої обрізки в наступні 3 роки. Після цього щорічно обрізайте в період спокою в кінці зими або ранньою весною, поки кущі сплять.

Найкраще видаляти квіти з пагонів в першому і наступному році, щоб запобігти зав'язування плодів і стимулювати новий вегетативний ріст.

Після третього року щорічно видаляйте 1/4 - 1/3 старої деревини, усі мертві або пошкоджені гілки, а також ті, які знаходяться близько до землі. Детально про обрізку кущів лохини.Підживлення

Не удобрюйте тільки що посаджені кущі, поки вони не розпустяться. Вносьте добриво c 15 квітня, призначене для кислолюбивих рослин, в верхній шар прикореневії області або під мульчу, навколо кожного чагарнику. Для цього відмінно підходять спеціально розроблені формули добрива Mivena для підгодівлі лохини і вересових рослин, пролонгованого, комплесксного впливу від 4-6 місяців.

Вносити один раз на весь рік як базове добриво Mivena для лохини наступні формули:

Варіант No1: Mivena Field-Cote CRF 20 + 05 + 20 + 2MgO + Te 4M - (підтримує кислотність вашого грунту);

Варіант No2: Якщо потрібне додаткове підкислення в якості основного добрива можна застосувати наступну формулу з триоксидом сірки в складі ( "підкислювач") - 27% - Mivena Field-Cote CRF 12-5-28 + 2MgO + Te 6M;

Спосіб внесення: внести гранули в прикореневу зону куща під мульчу.

Дозування: 2-х річна - 10 грам, 3-х річна - 20 грам, 4-х річна - 35-40 грам, 5-7 і більше років - 50-70 грам на один кущ;

Більш докладно про підгодівлі лохини в перебігу всього повного вегетаційного періоду можна вивчати в нашій статті - "Чим удобрювати лохину".Можливі проблеми які можуть виникнути при вирощуванні лохини

Слідкуйте за шкідниками та хворобами. Лохина надзвичайно стійка до хвороб, проте в залежності від вашого клімату, можуть виникнути один з варіантів наступних труднощів:

- Деяким птахам подобається лохина, тому можливо, доведеться накрити її сіткою, коли ягідки почнуть дозрівати, щоб захистити врожай.

- Хлороз (пожовтіння листя) може виникати в грунтах з високим pH (лужним). Рішення: додайте садову сірку відповідно до інструкцій на упаковці. Не змінюйте pH грунту більш ніж на 0,5 пунктів щороку. Також радимо користуватися комплексними добривами з сіркою в складі щоб не допускати таких ситуацій.

- Потенційні, але нечасті захворювання включають бактеріальний опік, кореневу гниль, антракноз, виразки очерету, цвіль і ботритис.

- Чорничний опариш, вишневий черв'як і плямиста крилата дрозофіла можуть атакувати суцвіття і плоди.

- На території України найбільш поширена проблема це хрущ і бронзовка волохата (Оленка).

- "Мумие ягода" - це грибкове захворювання, при якому ягоди зморщуються і опадають.


Рішення

• Своєчасно збирайте фрукти, щоб не привертати комах і тварин.

• Не поливайте часто після початку вересня, якщо немає посухи.

• Новий шар мульчі треба вносити після того, як земля промерзає восени, щоб запобігти пошкодженню кореневища від чергового замерзання і відтавання.

• Встановлюйте феромонні пастки від шкідників або користуйтеся профілактичною обробкою акарицидами.

• Обробка фунгіцидами допоможе запобігти небажаних грібкових та інших інфекцій.


Поради по збору і зберіганню

• Збирайте врожай тільки в суху погоду, зберігайте білясту воскову поверхню ягоди, яка захищає її від цвілі.

• Охолодіть фрукти відразу після збору і зберігайте при температурі від 0.00 до +4.44C.

• Лохина добре заморожується для подальшого використання. Заморозьте її одним шаром на деку, потім можете зберігати її замороженими в пакетах з замком на блискавці.


Лохина Патріот відгуки досвідчених садівників

Позитивні
• високі, стабільні врожаї;

• тривалий термін зберігання;

• високий ступінь морозостійкості.

• пізніше цвітіння не піддається ураженню весняними заморозками;

• плоди добре утримуються на гілках, що забезпечує додатковий терміни для збору;

• компактні розміри чагарників;

• демонструє впевнене, стабільне зростання, без поразок захворюваннями;


Негативні

Перший серйозний врожай можна очікувати на 5-6 рік після посадки, до цього "Патріот" дасть плоди, але не так рясно.

Крону формує образно кажучи не поспішаючи, але рівномірно і впевнено;


Саджанці лохини Патріот

Для лохини властива чутливість кореневої системи тому що у неї вона поверхнева (не залягає глибоко), і ділиться на дуже тоненькі та ніжні волокна, тому рекомендується віддавати перевагу саджанцям із закритим коренем, а саме в ємності (горщик або контейнер). Такий саджанець легко перенесе транспортування до місця висадження і швидко приживеться на новому місці. До того ж це набагато зручніше, коли ви самі встановлюєте терміни посадки, оскільки саджанець у горщику може почекати, головне, щоб грунт у його ємності не пересихав.

Якщо вам сподобався Патріот, ознайомитися з саджанцями можна також на нашому сайті https://kust.ua/jagodnie/golubika/patriot, дуже часто в наявності присутні 2 літні, 3 літні і 4-5 літні саджанці в горщиках з кислим торфом. Рослини старше 3-х років дають ягідки вже в перший рік посадки, що теж дуже приємно.
Можливо, вам буде цікаво прочитати про таких сортах лохини, як Bonus, Reka, Toro.

Поділіться особистим досвідом вирощування лохини "Патріот" в ваших умовах, це буде дуже корисно для інших читачів, заздалегідь дякую всім, всім тільки кращих врожаїв!.Сопутствующие Товары

Лохина Патріот (Patriot)

Дозрівання: с 15 липнядо 10 серпняЦвітіння: березеньквітеньВрожайність: 9 кг

Ціна: 110-220 грн

Mivena Field-Cote CRF 20-05-20 добриво для лохини, весняне

Призначення: для лохиниФорма: гранули в біооболонці

Ціна: 245 грн

- +

Mivena Granusol WSF 11-06-18 підгодівля для лохини влітку (червень, липень, серпень)

Призначення: універсальне для лохиниФорма: водорозчинне

Ціна: 205 грн

- +

Mivena Granusol WSF 10-10-30 осіння підгодівля лохини і ягідних культур

Призначення: полуниця і плодово-ягідні рослиниФорма: водорозчинне

Ціна: 255 грн

- +

Похожие статьи

Написать отзыв

Внимание: HTML не поддерживается! Используйте обычный текст.
    Плохо           Хорошо